ETH/USD – Analiza Ethereum – 25-10-2021

Prawdą jest, że ETH wygląda o wiele bardziej pro wzrostowo niż sam Bitcoin.
Przedstawiony trójkąt zwyżkujący dotarł znacznie ponad zasięg prognozowany wzrostów. Ceny nie zatrzymała linia trendu a obecnie jesteśmy chwilę po reteście linii po przebiciu. Dodając do tego brak OVB, jaki powstał w BTC, nic nie stanowi o możliwym zatrzymaniu wzrostów ceny ETH.
Czy jednak na pewno ETH może rosnąć, gdy BTC w tym samym czasie będzie spadał? Odp.; NIE
Jest jednak jeden wyjątek. ETH może rosnąć w sytuacji, gdy BTC będzie znajdował się w niejasnej sytuacji i widocznej konsolidacji ceny. Czyli dokładnie w takiej, w jakiej się teraz znajduje.
PS: Pojawił się kolejna duża sprzedaż ETH, która jest doskonale widoczna na wykresie i którą oznaczyłem pomarańczową linią.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

XRP/USD – Analiza Kryptowalut – 25-10-2021

Kontynuując analizę XRP nadal utrzymują scenariusz spadkowy. Sam też prowadzę Shorta ze szczytu.
Obecnie ku spadkom kierują cenę zarówno kanał cenowy (czarny) jak i czerwone linie trendu. Spadkowe są również coraz niższe szczyty oznaczone przerywaną linią.
Gdybyśmy jednak zaobserwowali wybicie ponad w.w, można spodziewać się anulowania mojej wizji na korzyść wzrostów.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

SHIB/USD – Analiza Kryptowalut – 25-10-2021

Moja ostatnia analiza prezentowała trójkąt symetryczny, który miał za zadanie przesądzić o dalszych wzrostach lub spadkach (czerwony/zielony)… no i przesądził. 😊
Po dwóch fałszywych wybiciach i jednym czytelnym reteście górnej krawędzi otrzymaliśmy wzrosty.
Póki co nie ma wskazań do zatrzymania wzrostów. W tym miejscu uczulam jednak, żebyście otworzyli sobie ten sam wykres w interwale miesięcznym i zrozumieli, że tak jak silny widzicie wzrost, tak i silne będą spadki. Tego jestem pewien!
Mimo że częściowo prowadzę jeszcze pozycję BUY z okolic 650 sat. to powoli zaczynam się rozglądać za ostatecznym ich zamknięciem w zamian za próby otwarcia długo terminowego Short.
Przy okazji zwróćcie uwagę, że na wykresie pojawił się kolejny trójkąt symetryczny (czarny). Zasady handlu te same co wcześniej.

PS: Te trójkąty i z resztą cały wykres to jakby Deja vu z wykresu DOGE… Shiba skończy tak samo…

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

BTC/USD – Analiza Bitcoina- 25-10-2021

Dzisiejsza analiza nie jest zdecydowanie dla osób, która są tutaj po raz pierwszy, lecz dla tych, którzy śledzą moje analizy już jakiś czas.
Na sytuację BTC w obecnym swingu wzrostowym składa się wiele struktur różnych metodologii AT

1. Począwszy od analizy wysokich interwałów, w którym mamy możliwość realizacji ruchu trójfalowego jako korekty nieregularnej, której zadaniem jest sprowadzić cenę z powrotem poniżej 30k USD (mój scenariusz) i scenariusza przeciwstawnego, jako impulsu w trwającym trendzie zmierzającym po często ostatnio omawiane 100k.
Mowa tu o dalekosiężnej analizie, lecz nie o tym dziś będę pisał.
2. Dalej, trwający obecnie swing wzrostowy, który przy założeniu omawianego wyżej scenariusza „impulsu po 100k” powinien był bez przeszkód dotrzeć do okolic 73500 USD ( a tego nie zrobił…)
3. W trwającym swingu mieliśmy do czynienia z powtarzalnością korekt, które dość precyzyjnie pozwalały się przyłączać do wzrostów kilka razy… poza ostatnim, czyli korektą z okolic 67k do notowanych wczoraj 59500 USD (porażka- korekta okazała się zbyt głęboka)
4. W międzyczasie przyłączaliśmy się do trendu po:
– pokonaniu szarej strefy podaży
– przebiciu lokalnej linii trendu spadkowego
– trójkącie zwyżkującym z przebitą górną krawędzią
– i na końcu klin zwyżkujący, który równomiernie prowadził cenę we wzrostach

Teraz dochodzimy do sedna.
Przy okazji mowy o porażce powtórzenia drugiej czarnej korekty, którą jakiś czas temu powtórzono w sposób niejasny tylko na nielicznych rynkach (Binance Futures) muszę przyznać, że udana okazała się transakcja SHORT ze szczytu przy ok. 67k. Choć sam nie wierzyłem w powodzenie tej transakcji.
Dziś zaczynam łączyć ze sobą fakty:
– Udany SHORT
– Nieudany LONG
Jeśli wyciągnąć z tego wnioski, można przypuszczać, że obserwujemy złamanie trendu na BTC. Co prawda jeszcze nie wszystkie przesłanki w metodologii AT, której używam potwierdziły zawrócenie, jednak te, które to zrobiły nakazują zwrócić szczególną uwagę na zagrożenie, jakie pojawiło się dla kontynuacji swingu wzrostowego.

Z czym wiążą się zaistniałe okoliczności ?

Między innymi z trzema sytuacjami:
1. Rynek będzie dążył do powtórzenia korekty z okresu 7-21 września b.r. a to mogłoby oznaczać, że cena pojawi się w przestrzeni między ok 50k a 53,5k USD.
2. Jeśli korekta nie zatrzyma się w przestrzeni opisanej w pkt 1, uzyskamy potwierdzenia dla mojego scenariusza podążania pod dołki z okolic 30k. ( mój scenariusz )
3. Najsilniejszą rzeczą w AT jest trend dlatego muszę zakładać swoją pomyłkę i żaden z powyższych pkt. się nie zrealizuje a cena dotrze (znowu) powyżej szczytu. Znam przypadki z historii BTC, gdzie mieliśmy podobne przesłanki do zawrócenia, a i tak zwyciężył trend. Wtedy traderzy zostali pozbawieni zysków na rzecz Smart Money oraz trwających w nieustającej wierze we wzrosty — Hodlerów. Na szczęście mimo tych kilku przypadków, statystycznie udaje się zdobyć przewagę nad rynkiem.

A teraz najprostsza część analizy.
Po wczorajszym pogłębieniu się korekty pojawiło się na wykresie coś, co nazywam Podwyższonym Ryzykiem. Oznacza to, że nie przesądzam żadnego ze scenariuszy. W takiej sytuacji trader powinien powstrzymać się od nowych decyzji handlowych. W gorszej sytuacji są Inwestorzy, którzy muszą podjąć decyzje długoterminowe – inwestycyjne. Tu nie mogę pomóc. Osobiście wyszedłem z rynku BTC – SPOT i jest mi z tym dobrze, przy okazji realizując zyski.
Resztki pozycji SHORT, które zwarłem w szczycie będę utrzymywał w nadziei na pogłębiające się spadki, oczywiście zabezpieczone zleceniami BE.
Wszystko, co napisałem może być dla Was trudne w czytelności i zrozumieniu, a jednak stanowi fundament do dalszej analizy i kolejnych ruchów handlowych w przyszłości wykresu, szczególnie w mojej perspektywie i ocenie.
A zatem, pisząc prościej jest to analiza bardziej dla mnie niż dla Was.
Do zobaczenia.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

NATURALGAS – Analiza Rynku – 18-10-2021

Ostatnia analiza Natural Gas mówiła o wzrostach ceny ze wskazanego poziomu i ograniczeniu handlu do skalpingu, ponieważ w interwale tygodniowym pojawiła się silna formacja spadkowa. Teraz widzimy efekty. Strzał UP był. Cena wraca do poziomów wejścia.
Doszło coś jeszcze do wykresu. Kto widzi strukturę głowy z ramionami ?
Jest to kolejne ostrzeżenie, żeby zachować niebywałą ostrożność a najlepiej już teraz zacząć unikać handlu w tym walorze.

Ponadto na wykresie pojawia się coś na kształt podwójnego dna – miło dla wzrostów i domknięcie luki z utrzymaniem trendu w dół…
Tak wiele sprzecznych przesłanek mówi mi tylko, że czas, żeby Smart Money wyjęli kasę z portfeli traderów…

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

XRP/BTC – Analiza Kryptowalut – 18-10-2021

We wcześniejszych analizach wyznaczyłem dwa (1 i 2) potencjalne miejsca do spadków. Nie trzeba było czekać na drugie…
Obecnie na wykresie nie ma nic ciekawszego niż przedstawiony trójkąt. Nawet ta struktura wydaje się chcieć sprowadzić cenę do dolnej krawędzi przedstawionego trójkąta.
A zatem „pro spadkowość” XRP jest widoczna zarówno w parze do USD jak i BTC

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

XRP/USD – Analiza Kryptowalut – 18-10-2021

XRP nie wygląda zbyt optymistycznie w ucięciu pro wzrostowym. Odbicie w dół z 10 października obyło się z silnych okolic podażowych. Obecne zejście, nawet jeśli próbuję je naciągnąć jako (tylko) korektę w dół, nie osiągnęło, żadnych ciekawych poziomów dla kontynuacji wzrostów. A zatem mimo spektakularnego powrotu po wczorajszych spadkach w najbliższym czasie jestem bardziej przekonany do spadku ceny.
W średnim i długim terminie XRP również spadkowo.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

ETH/USD – Analiza Ethereum – 18-10-2021

ETH zalicza właśnie linię trendu spadkowego w skrzyżowaniu z silnym oporem wynikającym z dużej sprzedaży z początku września. Póki co są to powody do spadków i widać, że cena reaguje odbiciami w dół, na czym bazuje handel w stylu skalping.
Uwaga: Jeśli jednak linia trendu zostanie pokonana w sposób skuteczny tj. z zamknięciem się powyżej linii w interwale co najmniej D1 to możemy być świadkami silnych i dynamicznych wzrostów tego waloru. Jest szansa, że opór związany ze szczytem — ATH wywoła korektę. Zasadniczo, każdy retest linii trendu po przebiciu będzie okazją do zakupów. To ważne, żeby w danym momencie obserwować gdzie jest i co robi BTC.
Przypominam, wszystko to TYLKO w sytuacji skutecznego przebicia.
Anulacja scenariusza, jeśli mimo przebicia cena wróci i zamknie się pod liną trendu, w tym samym interwale.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

BTC/USD – Analiza Bitcoina- 18-10-2021

Czarna korekta w wykresie BTC została powtórzona w wieczornych godzinach, w dniu wczorajszym. Zgodnie z wcześniejszą analizą był to doskonały powód do zakupów co w efekcie zaowocowało silnym strzałem z 58850 USDT do 62800 USDT ( Binance Futures )
Istotną cechą rynków kryptowalut jest niespójność ceny i wykresu pomiędzy różnymi giełdami.
W bieżącej sytuacji mamy właśnie takie zajście. Cena zaliczyła czarną korektą tylko w rynku Binance Futures. Oczywiście był to doskonały powód do handlu w tej platformie, jednak warto się teraz zastanowić co zrobi pozostała, wcale nie taka mała część marketów…
Okazuje się, że powtórzenia czarnej korekty nie ma w liczących się giełdach kryptowalut, a także w całym rynku forex.
Jak zatem interpretować tę sytuację?
Odpowiedź jest dość prosta:
Nie powinno się teraz oceniać szans na powrócenie ceny po czarną korektę tylko jeśli taki powrót nastąpi (a teoretycznie, z czasem na pewno nastąpi) spróbować dołączyć do wzrostów jeszcze raz.
Zabezpieczając wejście odpowiednim SL w sytuacji gdyby budująca się korekta niebezpiecznie się pogłębiła.

Tak to widzi trader. A inwestor ?
Tu sytuacja jest całkiem inna. Wielokrotnie opisywałem ją w swoich analizach. Dlatego dziś skupiam się tylko na sytuacji bieżącej.

…I pamiętajcie: Nic co mówię i piszę nigdy nie stanowiło porady handlowej.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ

BTC.D – Dominacja Bitcoin – 18-10-2021

Dominacja BTC cały czas rośnie i nic nie wskazuje, żeby ten trend miał się zatrzymać.
Istnieje zapas siły do wzrostów we wskaźnikach.
Na wykresie mamy zaliczone dwie silne formacje wzrostowe. Ostatnią z nich jest ułożona struktura podwójnego dna.
Pierwsze ograniczenie dla wzrostów pojawi się przy czerwonej linii trendu. To tam zapadnie decyzja o przebiciu i dalszych wzrostach lub o odbiciu i powrocie do trendu spadkowego.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ PEŁNĄ ANALIZĘ